Varlık ve Nesneleri Öğrenelim

Varlık ve Nesneleri Öğrenelim

3-5 yrs old

6-7 yrs old

Animals

Technology

Minecraft eğitim sürümünde hazırlanmış bu oyun sayesinde el koordinasyonları ve aynı zamanda problem çözme yetenekleri gelişecektir.

avatar Submitted By: Turkey Minecraft Project

February 26, 2021

Download Assets

Skills

  • Communication
  • Creativity
  • Critical Thinking

Supporting Files

Varlık ve Nesneleri Öğrenelim


Ders Planı


Learning Objectives

  • Göstergeleri: Nesne/varlıkları bire bir eşleştirir. Nesne/varlıkları rengine, şekline, büyüklüğüne, uzunluğuna, dokusuna, sesine, yapıldığı malzemeye, tadına, kokusuna, miktarına ve kullanım amaçlarına göre ayırt eder, eşleştirir. Eş nesne/varlıkları gösterir. Nesne/varlıkları gölgeleri veya resimleriyle eşleştirir. O.1.1.1.4. İki ve daha fazla hareket becerisini içeren basit kurallı oyunlar oynar.

Guiding Ideas

Renkleri biliyor musun? Bildiğin renklere örnek verir misin?

Çiftlikte hangi hayvanlar vardır? Örnek verir misin?

 

 

Student Activities

Öğrencileri oyuna girişte Burcu Öğretmen karşılar. Oyunun kaç aşamadan oluştuğunu ve ilk aşamada neler yapması gerektiğini söyler. Öğrenci labirentten geçer ve ilk aşamada Hatice Teyze’nin ineklerine buğday yedirip süt sağarak görevi başarıyla tamamlar.

İkinci aşamada öğrenciyi Hüsnü Dayı karşılar. Koyunların panodaki renklere göre boyamasını ve kırpılan renkli yünleri toplamasını ister. 3x3’lük pano vardır ve koyunlar da 3x3’e ayrılmış durumdadır. Öğrenci oradaki renklere gelecek şekilde boyama ve kırpma işlemini yapar.

Son aşamada ise tahtadaki renkleri takip ederek kodlama halısında ilerler. Tahtadaki son yeşil kareye ulaştığında onu kırarak oyunun sonuna ulaşmalıdır. Tüm görevleri başarıyla tamamlayan öğrenci sandıktan ödüllerini alır ve çiftlik atı Cengo ile gezintiye çıkar.

 

Performance Expectations

Öğrencilerden yaptıkları görevleri kamerayla fotoğraflarını çekmeleri istenir. Bu fotoğrafları portfolyo aracı ile detaylı şekilde isimlendirmeleri ve .zip dosyası olarak paylaşmaları istenir.

Skills

  • Communication
  • Creativity
  • Critical Thinking

Supporting Files

Varlık ve Nesneleri Öğrenelim


Ders Planı