Pisagor

Pisagor

11-13 yrs old

14-18 yrs old

Geography

Math & Economics

Technology

Sisam Adasından Mısır'a olan yolculuğunda Pisagor'a eşlik edin ve keşfedin.

avatar Submitted By: Turkey Minecraft Project

February 18, 2021

Download Assets

Skills

  • Communication
  • Creativity
  • Critical Thinking

Supporting Files

Pisagor


Ders Planı


Learning Objectives

  • M.8.3.1.3. Üçgenin kenar uzunlukları ile bu kenarların karşısındaki açıların ölçülerini ilişkilendirir. M.8.3.1.5. Pisagor bağıntısını oluşturur, ilgili problemleri çözer Kenar uzunlukları verilen bir üçgenin dik üçgen olup olmadığını Pisagor bağıntısını kullanarak doğrular.

Guiding Ideas

Pisagor Teoremi Nedir?

Pisagor Kimdir?

Tartışma ve işbirliği yöntemlerinin yanı sıra ekip içindeki talimatları ve modelleri kullanarak dikey üçgeni keşfedin. Ayrıca, öğrencilerin öğrenmeyi kişiselleştirmeleri için fırsatlar yaratmak üzere 5E öğretim modeliyle tasarlanan ders planını çok oyunculu olarak uygulayın.

 

Student Activities

Öğrencilerin sağlanan Minecraft dünya dosyasını yüklemelerini sağlayın. Öğrencilerin dik üçgeni ve Pisagor teoremini anlamalarına yardımcı olmak için bu dünyayı görsel bir temsil olarak kullanın.

Öğrencilerden Pisagor'un keşif sürecinde karşılaştığı durumlar hakkında düşünmelerini isteyin ve bu aşamada en etkili katılımlarını sağlayacak sorunlarla karşılaşacaklar. Bulmacaların her birini çözmek için matematiksel formülleri kullanın. Öğrenciler cevapları yakındaki kara tahtalara yazmalı ve bir ekran görüntüsü almalı veya çalışmalarını belgelemek için oyun içi kamerayı kullanmalıdır.

Öğrencilerin buradaki soruları çözmeleri için bulmacalı bir soru merkezi tasarlandı. Bulmacaların her birini tamamladıktan sonra fotoğraf çekmelerini sağlayın.

 

 

 

 

Performance Expectations

Pisagor bağıntısını kullanarak, kenar uzunlukları verildiğinde bir üçgenin dik üçgen olup olmadığına karar verebilir. (1-5)

Pisagor bağıntısının gerçek hayattaki uygulamaları üzerine yapılan çalışmaları kullanır.(1-5)

Öğrencilerin ürünlerini değerlendirmek için, süreç boyunca oluşturdukları portfolyo aracında yer alan fotoğraflar değerlendirilir.

 

Skills

  • Communication
  • Creativity
  • Critical Thinking

Supporting Files

Pisagor


Ders Planı