Çıkarma Atölyesi

Çıkarma Atölyesi

8-10 yrs old

Math & Economics

Reading and Writing

Öğrenci, öğretmen eşliğinde izlemesi gereken yolları öğrenir ve çıkarma işlemi sonucunu yazı tahtasına yazar.

avatar Submitted By: Turkey Minecraft Project

February 18, 2021

Download Assets

Skills

  • Critical Thinking
  • Project Based Learning

Supporting Files

Çıkarma Atölyesi


Ek Kaynak


Ders Planı


Learning Objectives

  • M.3.1.3.1. Onluk bozma gerektiren ve gerektirmeyen çıkarma işlemi yapar. M.3.1.3.2. İki basamaklı sayılardan 10’un katı olan iki basamaklı sayıları, üç basamaklı 100’ün katı olan doğal sayılardan 10’un katı olan iki basamaklı doğal sayıları zihinden çıkarır. M.3.1.3.3. Doğal sayılarla yapılan çıkarma işleminin sonucunu tahmin eder, tahminini işlem sonucuyla karşılaştırır.
  • M.4.1.3.2. Üç basamaklı doğal sayılardan 10’un katı olan iki basamaklı doğal sayıları ve 100’ün katı olan üç basamaklı doğal sayıları zihinden çıkarır. M.4.1.3.3. Doğal sayılarla yapılan çıkarma işleminin sonucunu tahmin eder, tahminini işlem sonucuyla karşılaştırır.

Guiding Ideas

Sayı tabanı nedir?

Birlik, onluk ve yüzlük tabanlarda çıkarma işlemleri nasıl yapılır?

 

Student Activities

Öğrenciler Minecraft dünyasında Atölye 1’e girerek yönergeleri izleyip tek basamaklı çıkarma işlemlerini yaparlar. Daha sonra kapıdan çıkarak Atölye 2’de çift basamaklı çıkarma işlemleri yönergeleri takip ederek yaparlar. Atölye 2’deki istenilen görevleri yerine getirdikten sonra Atölye 3’e geçiş yapın.Bu kısmıda başarıyla tamamladıktan sonra vagona binip uygulama atölyesine gidebilirsiniz.

Uygulama atölyesinde tüm işlemlere doğru cevap verip kazanımları başarıyla yerine getirin.

 

Performance Expectations

Öğrencilerden oluşturdukları şekillerin kamerayla fotoğraflarını çekmeleri istenir. Bu fotoğrafları portfolyo aracı ile detaylı şekilde isimlendirmeleri ve .zip dosyası olarak paylaşmaları istenir.

Skills

  • Critical Thinking
  • Project Based Learning

Supporting Files

Çıkarma Atölyesi


Ek Kaynak


Ders Planı